Havuz İzolasyonu

Havuz İzolasyonu Bodrum


Havuz izolasyonu havuz yapımının en önemli aşamalarından biri olup, havuzların uzun ömürlü olabilmesi, sağlıklı, konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi ayrıca iç ve dış etkenlere karşı doğru bir şekilde korunması önem verilmesi gereken bir konudur. Havuz kullanım ömrünü tehdit eden bu iç ve dış etkenler hidrostatik basınç gibi mekanik zorlamaların yanı sıra; aşırı sıcak, aşırı soğuk ve buna bağlı olarak don gibi hava koşullarının etkileri ve deniz suyu, kimyasal dezenfeksiyon malzemeleri gibi agresif ve aşındırıcı maddeler de olabilir.


Havuz izolasyonunun ana unsurları “doğru detay”, “nitelikli malzeme”, “ sağlıklı uygulama” dır. Basınç altında olmasa dahi, su ile temas halinde olacak her noktanın altında, reaktif reçine bazlı izolasyon malzemeleri ile 1.00 mm, plastik bağlayıcı kombinasyonları ile ise 2.00 mm kalınlığında bir tabaka uygulanmaktadır. Fırça ile sürülerek uygulanan izolasyonlarda, izolasyonun sağlıklı olması için bir den fazla kat sürülmelidir. Bu noktada özellikle çift komponentli izolasyon malzemelerinde ilk kattın tamamen kurumasının ardından, ikinci kattın ilk kat ile aynı yönde uygulanması gerekmektedir.


Havuz iç izolasyonu yapıldıktan sonra havuz su ile doldurulup test edilmeli havuz kaplama işlerinin testten olumlu sonuç alındıktan sonra yapılması gerekmektedir.

Bodrum Arpinna Havuz dünya standartlarına uygun yüzme havuzu izolasyon işlemini işinde uzman ekibi tarafından büyük bir hassasiyet, doğru planlama ve malzeme seçimi ile gerçekleştirerek havuzunuzu güvence altına alır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.