Havuz Pompası Satışı Havuz Pompası Tamiri Bodrum Arpina

Havuz Motoru Tamiri Bodrum

Havuz Pompa Motorlarında Ortaya Çıkan Sorunlar

Havuz pompaları çok farklı kapasite ve güçte üretilirler. Elbette bir süs havuzu için gerekli olan havuz pompasıyla bir yüzme havuzunun ihtiyaç duyduğu havuz pompası arasında büyük farklar vardır. Havuz pompalarının yapısı da diğer su pompalarına büyük oranda benzemektedir. Havuz pompaları bir pompa kısmı ve elektrikli bir motordan oluşur. Havuz pompalarında da diğer pompa motorlarındaki sorunlar gerçekleşebilir. Bir pompa motorunun kalbi olan bobin kısmı çeşitli nedenlerle arızalanır ve işlevini yerine getiremez hale gelir. Kısa devre, devre kopukluğu, elektrik kaçağı, bakım sırasında bobin sarımının yeterince özenli yapılmaması gibi durumlardan dolayı pompa motorlarında çeşitli sorunlar meydana gelir.

Havuz Motoru Satışı Bodrum

Havuz Pompa Motorlarını Tamir Etmek İçin Neler Yapılabilir?

Havuz pompa motorlarının tamiri kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi bir durumda çok kötü sonuçlarla karşılaşmanızkaçınılmazdır. Peki, havuz pompa motorunuzu bir tamir atölyesine bıraktığınızda tamir için neler yapılıyor?

Öncelikli olarak gerekli özen ve dikkat gösterilerek arızaya sebep olan sorunlu parça tespit ediliyor. Elektrikli motor bobinlerinde ortaya çıkan en yaygın problem genellikle motor sarımı yapılırken kabloların çok sert bir şekilde çekilmesiyle oluşan kopukluktur. Bobinlerin ayrı ayrı tetkiki yapılarak temassızlığın nerede olduğu saptanır ve tamir için gerekli işlemler yapılır. Elektrik motorundaki arıza şayet kısa devreyse, bu bobin kısmının yalıtkanlığının kaybolduğu anlamına gelmektedir. Bobinlerin yüksek elektrik taşıdığı da göz önüne alınırsa bu durum, büyük bir problem haline gelir. Bu yüzden elektrik motorunun yalıtkan kısmı üzerinde gereken çalışma gerçekleştirilir. Aynı durum, kutup sargılarında oluşan kaçaklar için de geçerlidir. Kutup sargılarında da sorun olduğu anlaşılırsa ( genellikle bu, elektrik motorunun aniden kısa devre yapmasından anlaşılır ) aynı şekilde iletken kutup kısımlarının motorun gövdesinden yalıtılması sayesinde sorun çözülür.

Endüvi (rotor) sargılarında oluşan aksaklık ve arızalarsa Growler cihazı sayesinde belirlenir ve tamir edilir.

Havuz Motoru Montajı Bodrum

Bu kategoride ürün bulunamadı.